loading

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Erdal ŞAHAR 2016 YILINDA GÜLERYÜZ ENGELLİLER TİYATROSU'NU KURARAK 2018 YILINDA KADAR DOĞU –GUNEYDOGU  EGE VE KARADENİZ BÖLGELERİNDE ORGANİZASYONLAR DÜZENLEYEREK GÖRME ENGELLİ OLARAK MÜCADELE EDEREK YERİ GELDİĞİNDE ENGELLERİ AŞARAK MÜCADELE EDERK 2018 YILINDA TİYATRO DERNEĞİNİ KURARAK DERNEK BAŞKANLIĞINI GÖSTEREREK tüm engelleri aşarak engelsiz oyunlar sergilemektedirler.

 Bu bilinç ışığında engelli bireylerin topluma karışmaları, sosyal olarak güçlenmeleri ve daha çok insan ile iletişime geçebilmelerini sağlamak için Güleryüz Tiyatrosu'nun temellerini oluşturacak olan Engellsiz Tiyatro grubunun kurulmasına katkı sağlamıştır. 2011 yıldında kurduğu Güleryüz Tiyatrosu sayesinde kazandığı tecrübelerle 2012 yılında Güleryüz Tiyatrosu'nu oluşturdu. Bu tiyatro gurubunun oyunlarını Sahneleyebilmeleri için sahne ayarlama bilet basım ve satış posterler oyun ve oyuncu seçimlerini organize etmektedir. Güleryüz Tiyatrosu tüm dernek ve kuruluşlardan bağımsız bir oluşumdur. Mali kaynakarını sergilediği oyunlardan dolayısıylada bilet satışlarından gerçekleştirmektedir. Dışarıdan her hangi bir kamu veya özel bir kurum - kuruluş desteği olmayan bağımsız bir kurumdur. Tüm bu tiyatro faliyetlerinin yanında Güleryüz Tiyatrosu bir yardım kuruluşu olmamasına karşın kendi bünyesinde ve insiyatifinde gerçekleştirdiği "İhtiyaç sahibi engelli bireylere  tekerlekli ve akülü sandalye hediyeleri" ni bir sosyal sorumluluk projesi olarak kendi kaynaklarının bir bölümü ile gerçekleştirmektedir.

Güleryüz Tiyatrosu tamamen sizlerden gelen destekler sayesinde ayakta durmaktadır. Aldığınız her bilet ve geldiğiniz her oyun hem maddi hem manevi olarak Can Engelliler Sanat Tiyatrosunun ayakta kalmasını sağlamaktadır.                      BU BAGLAMDA BİZİ  ANLAYAN VE DESTEKLEYEN HERKEZE TEŞEKÜR  EDERİZ.